2021 Model Hyundai Tucson N Line – Teknik ve Özellikleri
Arabalar, Hyundai

N Line – Zarif ve Sportif SUV

Performans Bilgileri

Aracın arka tarafındaki sportif görünümünü vurgulamak için, tamamen yeni TUCSON N Line, standart modelden daha uzun ve kanatlarla süslenmiş aerodinamik bir spoyler ile donatıldı. Alt arka kısım, kırmızı bir reflektör bandı ve bir difüzör ile vurgulanmıştır. Agresif çift uçlu susturucu egzozları, model tasarımcılarının yüksek performanslı otomobiller dünyasından birçok ipucu aldıkları gerçeğinin altını çiziyor.

Tamamen yeni TUCSON N Line, daha güçlü ve daha sportif 19 inç alaşım jantlarla donatılmıştır. Duyusal Sportiflik temasını devam ettiren parametrik desenler geometrik yapılarını vurgular. Bunlar, otomobilin gövde rengiyle eşleşen tekerlek kemerleri ile destekleniyor.

Tamamen yeni TUCSON N Line müşterileri yedi dış renk arasından seçim yapabilirler. Daha fazla kişiselleştirme için, müşteriler beş renkli süslemeli Phantom Black isteğe bağlı iki tonlu bir tavan seçebilirler.

Dış renkler:
– İsteğe bağlı Phantom Black tavana sahip Gölge Grisi [yalnızca N Line için]
– İsteğe bağlı Hayalet Siyah tavan ile Kutup Beyazı
– İsteğe bağlı Phantom Black tavana sahip Motor Kırmızısı
– İsteğe bağlı Hayalet Siyah tavan ile Gün Batımı Kırmızısı
– İsteğe bağlı Phantom Black tavanlı Dark Knight
– Parıldayan Gümüş
– Phantom Siyah

Tamamen yeni TUCSON N Serisi Avrupa’da geliştirilmiş ve test edilmiştir. Tamamen yeni TUCSON gibi, uyarlanabilir sönümleme teknolojisi aracılığıyla yolda ek esneklik sunan isteğe bağlı Elektronik Kontrollü Süspansiyon (ECS) özelliğine sahiptir. ECS ile Hyundai mühendisleri duruma ve sürücü tercihine bağlı olarak çok yönlü bir sürüş davranışı elde ettiler.

ECS, sürüş konforunu ve performansını en üst düzeye çıkarmak için otomatik ve sürekli olarak aracın süspansiyonunu kontrol eder. Bunu hız, yol yüzeyleri, viraj alma, durma gereksinimleri ve hızlanma gibi sürüş koşullarını dikkate alarak gerçekleştirir. ECS, her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini kontrol ederek, sürüş ve kullanımı iyileştirmek için yalpalama, eğim ve dikey hareketi azaltır. Hyundai Motor Europe Teknik Merkezi’ndeki (HMETC) mühendisler, yeni TUCSON N Line’ın 48 voltluk güç aktarma organları ile donatılmış versiyonları için özel ayarlarla ayrı optimize edilmiş ECS parametre ayarları oluşturdu. Bu, N Line müşterileri için modelin sportif görünümüne uygun olarak daha da fazla sürüş keyfi sağlar.

Hyundai mühendisleri, titreşimlerin daha iyi sönümlenmesi ve daha fazla çeviklik elde etmek için tamamen yeni TUCSON N Line varyantları için ECS’yi optimize etti. Tamamen yeni TUCSON N Line’da, ECS mantığı hem vücut hareketlerine hem de direksiyon komutlarına daha hızlı ve daha güçlü tepki veriyor. Normal modda, mühendisler şehir trafiğinde iyi sürüş konforunu korudu ve yalnızca tipik kırsal yol hızlarında önemli ölçüde daha sıkı hale gelmesini sağladı. Bu arada, Spor modu keskinleştirildi ve tüm hız aralığında daha fazla kontrol ve geri bildirim sunuyor. Burada, daha fazla ilk bağlantı ve devrilme önleyici destek, yolda daha da fazla kontrol sağlar.

Ayarlanan ECS mantığının bir sonucu olarak, direksiyon da bu varyantlarda farklı hissediyor. Daha merkezlidir, daha iyi bağlanmış ve biraz daha ağır hissedilir.

Standart versiyonda olduğu gibi, tamamen yeni TUCSON N Line, hem güç hem de verimlilik için farklı elektrifikasyon seviyelerinde veya elektrifikasyonsuz olarak sunulan çeşitli güç aktarma organları ile mevcuttur. N Line trim, düşük güçlü dizel versiyonu hariç tüm yeni TUCSON varyantlarıyla birlikte sunulacak.

Her güç aktarım sistemi, maksimum verimlilik için iki Hyundai Smartstream motorundan birine dayanıyor: dört silindirli 1.6 litrelik T-GDI benzinli veya dört silindirli 1.6 litrelik CRDi dizel motor.

Motorlar:

– 1.6 T-GDI Plug-in Hibrit (265 PS)
– 1.6 T-GDI Hibrit (230 PS)
– 1.6 T-GDI 48V Hafif Hibrit (180 veya 150 PS)
– 1.6 T-GDI (150 PS)
– 1.6 CRDi 48V (136 PS)

Tamamen yeni TUCSON’da olduğu gibi, bir dizi insan odaklı teknoloji özelliği, muhafazasız yeni bir 10,25 inç açık kümeden ve Hyundai ile 10,25 inç AVN dokunmatik ekrandan oluşan tamamen dijital olarak yapılandırılabilir bir çift kokpit dahil olmak üzere sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bluelink® bağlantılı araç hizmetleri. Bu, yüksek teknolojili bir kullanıcı deneyimi için sezgisel olarak optimize edilmiş kişiselleştirilmiş bir alan sunar.

 

Modeline BAK  2021 Model Hyundai IONIQ 5 - Geniş, tamamen elektrikli Orta Boy CUV Teknik ve Özellikleri

Bir Cevap Yazın

Favori Arabanıza Sahip Olmak İster Misiniz?

Yeni kategorilerde modern otomobillerin büyük bir listesine sahibiz.

%d blogcu bunu beğendi: