2021 Model Kia Stonic GT-Line Teknik ve Özellikleri

2021 Model Kia Stonic GT-Line Teknik ve Özellikleri

2021 Kia Stonic GT-Line – Sophisticated Compact Crossover

Performans Bilgileri

Güncellenen Kia Stonic, markanın yeni benzinli hafif hibrit elektrikli aracı (MHEV) “EcoDynamics +” motorunu sunacak. Yeni bir “Smartstream” 1.0 litrelik T-GDi (Turboşarjlı Benzinli Doğrudan enjeksiyon) motoru 48 voltluk bir MHEV sistemiyle eşleştiren EcoDynamics + güç aktarma sistemi, elektrik gücünü sorunsuz bir şekilde dağıtarak ve geri kazanarak daha fazla verimlilik sağlar. Kompakt bir 48 volt lityum iyon polimer pil, motorun tork çıkışını elektrik gücüyle tamamlar ve yeni bir Mild-Hybrid Starter-Generator (MHSG) ünitesiyle motorun “durma süresini” uzatır.

Yeni Smartstream motoru, Stonic’in önceki ‘Kappa’ nesil 1.0 litrelik T-GDi motorunun yerini alıyor ve Sürekli Değişken Vana Süresi (CVVD) teknolojisi ile donatılmıştır.

Smartstream motoru, önceki Kappa motoruyla (118bhp) aynı gücü üretir, ancak yedi vitesli Çift Kavramalı Şanzımanda (7DCT) 200 Nm’lik yüzde 16 daha yüksek tepe tork çıkışı sağlar.

Güncellenen Kia Stonic ayrıca mevcut benzinli motor seçenekleri yelpazesinde büyük revizyonlar içeriyor, verimliliği en üst düzeye çıkarıyor, CO2 emisyonlarını düşürüyor ve sürülebilirliği iyileştiriyor. Seride, EcoDynamics + modellerinin yanı sıra hibrit olmayan bir Smartstream benzinli motor da bulunuyor – yeni 1.0 litrelik 99bhp T-GDi motor.

Heyecan verici yeni ‘GT-Line’ ve ‘GT-Line S’ modelleri, ‘GT-Line’ ön ızgarası, LED farlar ve gündüz yanan farlar ile birlikte güçlü ve sportif bir tasarım sunar. ön koruma levhası ve LED sis lambaları. “GT-Line” modelleri, entegre yükseğe monte edilmiş fren lambalı siyah bir arka spoyler içerirken, “GT-Line S” versiyonları gövde renginde boyanmış bir arka spoyler içerir. Benzersiz 17 inç alaşım jantlar ve arka bagaj kapağındaki “GT-Line” amblemi dış görünümü tamamlıyor. “GT-Line” versiyonları altı renk seçeneğiyle sunulurken, iki tonlu “GT-Line S” sürümleri seçilen renge bağlı olarak siyah, kırmızı veya sarı tavan seçenekleriyle beş farklı renkte sunulur.

Sportif ambiyans, üzerinde ‘GT-Line’ motifi bulunan D-cut deri direksiyon simidi ve karbon görünümlü bir çarpma pedi ile zenginleştirilmiştir. Siyah kumaş ve suni deri koltuklar “GT-Line” logosu ile kabartılır ve dikiş ve fitillere sahiptir. Yeni 8 inç multimedya ve navigasyon sistemi kabine hakimdir ve 4,2 inç renkli denetim ekranı gösterge panelinin içine yerleştirilmiştir.

Yaya ve bisikletli algılama özellikli İleri Çarpışma Önleme Yardımı (FCA), Şeritte Kalma Asistanı Sistemi (LKAS), Sürücü Dikkat Uyarısı özelliğine sahip ‘GT-Line’ ve ‘GT-Line S’ modelleri ile güvenlik performansı gündemin çok üst sıralarında yer alıyor. (DAW), Manuel Hız Sınırı Yardımı (MSLA) ve Uzun Far Asistanı (HBA), ‘GT-Line S’ sürümleri ile ayrıca Kör Nokta Çarpışma Uyarısı (BCW) ve Akıllı Hız Sınırı Yardımı (ISLA) ile DCT sürümleri de övünüyor Aracın arkası için Kör Nokta Çarpışma Önleme. Diğer gelişmiş teknoloji özellikleri arasında arka park sensörleri ve bir geri görüş kamerası sistemi bulunur; “GT-Line S” modellerinde ayrıca ön park sensörleri bulunur.

Kalite – algılanan ve gerçek – uyum ve bitiş ve malzeme seçiminde belirgindir. Deri kaplı direksiyon simidi ve vites kolu standarttır ve gümüş veya saten krom iç kapı kolları vardır. “Connect” ve “GT-Line S” versiyonlarında motor çalıştırma / durdurma düğmeli bir Akıllı Anahtar ve “GT-Line” ve “GT-Line S” sürümlerinde sportif alüminyum pedallar bulunur.

Kapsamlı iç saklama alanları arasında bir orta konsol kutusu ve bardak tutucular, her kapıda şişe tutucular, ışıklı bir torpido gözü, bir baş üstü güneş gözlüğü çantası ve bir ön yolcu koltuğu-arka cebi bulunur.

Kolona monteli MDPS, 5,2 metrelik sıkı bir dönüş dairesi için kilidin uç noktaları arasında sadece 2,52 dönüş gerektirir. Havalandırmalı ön disk frenler ve katı arka diskler, seri boyunca takılır ve kilitlenme önleyici (ABS), elektronik fren kuvveti dağıtımı (EBD) ve bir Fren Yardımı sistemi (BAS) ile desteklenir. Toplu olarak, bunlar Stonic’in aynı anda kontrolden çıkma riski olmadan yönlendirilmesine ve frenlenmesine izin verir, frenleme çabalarının çoğunun bundan en iyi şekilde yararlanabilen tekerleklere gitmesini sağlar ve acil frenlemede otomatik olarak maksimum durdurma gücü sağlar. sürücü tarafından pedala uygulanan basınçtan bağımsız olarak.

195/55 / ​​R16 veya 205/55 / ​​R17 lastiklerle 16 veya -17 inç çapındaki alaşım jantlar standarttır. “2” modellerinde daha küçük boyutlu tekerlekler bulunurken, diğer tüm sürümler daha büyük 17 inç öğelere sahiptir. Tüm modellerde, bir lastik basıncı izleme sisteminin yanı sıra stepne yerine bir lastik hareketlilik kiti bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir