2021 Model MINI Cooper S – Teknik ve Özellikleri
Arabalar, Mini Cooper

2021 MINI – Lüks Cabrio Sürüş Eğlencesi

Performans Bilgileri

Üç veya dört silindirli güçlü ve verimli benzinli motorlar MINI 3 kapılı, MINI 5 kapılı ve MINI Cabrio için sürüş portföyünü oluşturur. MINI TwinPower Turbo teknolojisi, egzoz manifolduna entegre bir turboşarj ünitesinden, direkt benzin enjeksiyonundan ve değişken valf zamanlamasından oluşur. Her biri 1,5 litre kapasiteli 3 silindirli motorlar, 55 kW / 75 hp ile 75 kW / 102 hp ve 100 kW / 136 hp arasında değişen çıkışlara sahip üç versiyonda mevcuttur. 2.0 litrelik 4 silindirli motor, iki John Cooper Works modelinde maksimum 1131 kW / 178 hp veya 170 kW / 231 hp güç üretir. Benzinli motor partikül filtresi içeren sürekli optimize edilmiş emisyon kontrol teknolojisi sayesinde, tüm model çeşitleri Euro 6d emisyon standardına uygundur.

135 kW / 184 hp elektrik motoruyla MINI Cooper SE emisyonsuz sürüş keyfi sağlar. Güç, tek aşamalı bir otomatik şanzıman ile iletilir. Araç tabanının derinliklerine yerleştirilmiş ve brüt enerji içeriği 32,6 kWh olan yüksek voltajlı lityum iyon pil, WLTP test döngüsünde belirlenen 203 ila 234 kilometre menzil sağlar.

MINI 3 kapılı, MINI 5 kapılı ve MINI Cabrio’nun yanmalı motorları, standart olarak 6 ileri düz şanzıman ile birleştirilir. MINI 3 kapılı ve MINI 5 kapılı giriş seviyesi motoru haricinde, güçlerini çift kavramalı 7 ileri Steptronic şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere de iletebilirler (John Cooper Works modelleri: 8- hız Steptronic şanzıman).

Gövde boyası seçenekleri üç yeni rengi içerir. Metalik Çatı Grisi ve Ada Mavisi dış cephe boyalarına ek olarak, başlangıçta sadece MINI Cabrio için mevcut olan Zesty Sarı varyantı da mevcut olacak. Piyano Siyahı Dış seçeneğin bir parçası olarak, kapı kolları, yan ızgaralar, yakıt kapağı, motor kaputundaki ve bagaj bölmesi kapağındaki MINI logoları ve egzoz sisteminin model yazısı ve egzoz boruları artık parlak siyah renkte. farların, radyatör ızgarasının ve arka lambaların çevreleri.

MINI için mevcut olan hafif alaşım jant yelpazesi de kapsamlı bir şekilde yenilenmiştir. Beş yeni varyant mevcuttur: 17 inçlik jantlar artık Tentacle Spoke siyah tasarımda, daha önce yalnızca MINI Sidewalk Convertible için mevcut olan Scissor Spoke tasarımında ve daha önce özel olarak sunulan Pedal Spoke varyantının siyah versiyonunda da mevcuttur. 60 Yıl Sürümü modelleri. Ek olarak, özellikle etkileyici tasarım vurguları yaratan eş merkezli iki renkli görünüme sahip Pulse Spoke tasarımlı 18 inç hafif alaşım jantlar ve Circuit Spoke siyah tasarımlı John Cooper Works hafif alaşım jantlar da vardır.

Merkezi gösterge ekranı ve dijital kokpit ekranı için kontrol sistemi menüsünde çağrılabilen iki renk şeması seçeneği vardır. “Lounge” modunda, görüntülenen içerik, turkuaz ve petrol mavisi arasında değişen rahatlatıcı bir renk ayarındadır. “Spor” modu etkinse, ekran arka planları kırmızı ve antrasittir. İsteğe bağlı MINI Sürüş Modları ile donatılmış araçlarda, renk şeması seçilen ilgili araç ayarına bağlıdır. ORTA ve YEŞİL modlarda, “salon” tarzı ekran görüntüsü çağrılır ve “SPORT” modunda sürüş sırasında aynı isme ait ilgili renk şeması da etkinleştirilir. İsteğe bağlı olarak, tüm MINI Sürüş Modları için tek tip bir renk şeması kontrol sistemi menüsünde ayarlanabilir.

Yeni Ortam Işığı seçeneği ile bağlantılı olarak, ekranların renk dünyaları da iç aydınlatma kontrolü ile birleştirilebilir. “Lounge” ve “Sport” modlarının her biri için altı iç aydınlatma rengi seçeneği vardır. Ön cam çerçevesinin üst kısmında bulunan bir geçiş anahtarı kullanılarak her biri ayarlanabilir. İlgili renkli ışık daha sonra merkezi enstrümanın lazerle oyulmuş LED halkasından, artık dolaylı olarak aydınlatılan iç yüzeylerden, kapı panellerinin konturları boyunca, sürücü ve yolcunun kapı açıcılarında, aracın tabanından yayılır. tavan ve orta konsolun ön kısmında ve ayak boşluklarında. Bu, MINI 3-kapılı, MINI 5-kapılı ve MINI Cabrio’nun iç kısmında ayrı ayrı konfigüre edilebilir ve her zaman uyumlu bir aydınlatma ortamı sağlar. Ek olarak, Ortam Işığı seçeneği ayrıca kapı kollarını ve sürücü ve yolcu tarafındaki giriş alanlarını aydınlatır.

MINI’nin çevik sürüş özelliklerini karakterize eden, motorların kendiliğinden güç iletimi, hassas direksiyon, güçlü frenler ve canlı bir yol tutuşu için tasarlanan süspansiyon ve amortisör ayarıdır.

 

Modeline BAK  2022 Model Mercedes-Benz C-Class - Konforlu ve Ferah Lüks Vagon Teknik ve Özellikleri

Bir Cevap Yazın

Favori Arabanıza Sahip Olmak İster Misiniz?

Yeni kategorilerde modern otomobillerin büyük bir listesine sahibiz.

%d blogcu bunu beğendi: