2021 Model Volkswagen ID.4 –  Teknik ve Özellikleri
Arabalar, Volkswagen

ID.4 – Sportif ve Çevik Kompakt SUV

Performans Bilgileri

ID.4’ün kalbi, en iyi sürüş dinamikleri ve son derece dengeli ağırlık dağılımı için düşük bir ağırlık merkezi oluşturmak üzere alt gövdeye yerleştirilmiş 12 modülde 288 torba hücreden oluşan bir pil paketidir. Sağlamlığı artırmaya yardımcı olmak için çerçeveye cıvatalanmış hafif bir alüminyum yapı içine yerleştirilmiştir.

Lansman sırasında, araca bir 82kWh (brüt) batarya ve 201 beygir gücü ve 228 pound-feet tork ile arkaya monte edilmiş bir AC sabit mıknatıslı senkron motor sunulacak. Volkswagen, ID.4 82kWh RWD 1. Sürüm modellerinin EPA döngüsünde tam şarjla 250 mil menzile sahip olacağını tahmin ediyor. 302 bg’lik güçlü, elektrikli dört tekerlekten çekişli bir model 2021’in ilerleyen günlerinde gelecek.

ID.4, hem alternatif akım (AC) hem de doğru akım (DC) hızlı şarj özelliği ile şarj edilebilir. 11 kW dahili şarj cihazı, ID.4’ün bataryayı yaklaşık bir saatte 33 mil şarj etmesini sağlar ve bir evde veya halka açık Seviye 2 şarj cihazında yaklaşık yedi buçuk saatte tam olarak şarj olur. 125 kW şarjlı bir DC hızlı şarj istasyonunda, ID.4 yaklaşık 38 dakikada yüzde beşten% 80’e çıkabilir.

şasi ve gövde çelikten yapılmıştır. Ön süspansiyon, alt kontrol kolları, helezon yaylar, teleskopik amortisörler ve viraj demiri içeren bir dikme tipidir. Arka tarafta, ID.4, helezon yaylara, teleskopik amortisörlere ve viraj denge çubuğuna sahip çok bağlantılı bir arka aks kullanır. Kilitten kilide 3,5 dönüş ve 33,5 fitlik yıldız kaldırımdan kaldırıma dönüş yarıçapı ile ID.4, özellikle diğer kompakt SUV’lar arasında çevik hissediyor.

ID.4’te fren türlerinin bir kombinasyonu kullanılır. Ön tekerleklerde disk frenlere ve arkada kampanalı frenlere sahiptir – fark, elektrikli araç ihtiyaçlarına özgüdür. EV’ler rejeneratif frenlemeye dayandığından, arkadaki disk frenler, uzun süre ağır kullanılmadığında tamburlardan daha az etkili olabilir.

Yolcu hacmi, toplamda 99,9 fit küp ile genel olarak daha küçük ayak izine rağmen Tiguan’a benzer. Bacak boşluğu, ön yolcular için rahat 41,1 inç ve arka koltukta 37,6 inçtir. Kargo hacmi, ikinci sıranın arkasında 30,3 fit küp ve koltuklar katlandığında 64,2 fit küp.

5,3 inçlik ID.Cockpit (dijital sürücü ekranı) geleneksel gösterge panelinin yerini alır ve deri kaplı çok işlevli ısıtmalı direksiyon simidindeki dokunmaya duyarlı kontrollerle çalıştırılır. Üç parça, altında pil durumu ve menzil göstergesi ile en önemli bilgileri gösterir. Geleneksel vites değişiminin yerini, ID.Cockpit’in sağındaki büyük bir basmalı anahtar alır ve direksiyon simidinin solundaki bir kontrol paneli, otomatik farlar da dahil olmak üzere aydınlatma işlevlerini entegre eder.

Gösterge panelinin ortasında, sürücüye doğru hafifçe açılı 10 inç Discover Pro dokunmatik bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. Bu ekran sürücü tercihine göre yapılandırılabilir ve standart navigasyon sistemini, tüm telematikleri, eğlenceyi, sürücü yardım sistemlerini ve araç ayarlarını yönetir; Statement paketi ile 12 inç Discover Pro Max bilgi-eğlence ekranına yükseltildi. Menüler, elinizi ekranın önünde kaydırarak hareket kontrolü kullanılarak hareket ettirilebilir. Hacim ve sıcaklık ayarı sürgüleri ekranın altındaki eğimli yüzeyde bulunur.

ID.4, ID içerecektir. Işık – farklı renklerde ve sesli uyarılarda sezgisel aydınlatma efektleriyle bir dizi durumda sürücüleri desteklemek için ön camın altında bir ışık şeridi. Örneğin, ID. Işık, sürücüye aracın sürüş sisteminin etkin olduğunu ve aracın kilidinin açıldığını veya kilitlendiğini bildirir. Bazı sürücü yardımı ve navigasyon sistemleri tarafından verilen bilgileri vurgular ve hem görsel hem de sesli olarak şarj durumu göstergesi, fren istemleri ve gelen telefon çağrıları gibi ayrıntıları vurgular.

Direksiyon simidi, direksiyon kolonu ve kapılardaki ekran ve kontrol panelleri için muhafazalar Piyano Siyahı rengindedir. ID.4’teki koltuklar giriş modellerinde siyah kumaş ve Statement paketli modellerde Lunar Grey veya Galaxy Black deri ile kaplanmıştır. Giriş ID.4 modellerinde elektrikli yatırmalı altı yönlü ayarlanabilir koltuklar bulunurken, Statement paketi masaj bel ve hafızalı 12 yönlü elektrikli koltukların yanı sıra 30 renkli ortam aydınlatması ekler.

 

Modeline BAK  2021 Model Nissan NV300 Combi - Teknik ve Özellikleri

Bir Cevap Yazın

Favori Arabanıza Sahip Olmak İster Misiniz?

Yeni kategorilerde modern otomobillerin büyük bir listesine sahibiz.

%d blogcu bunu beğendi: