YIL Model 2022 Hyundai Kona Limited – Agile And Thrilling Sub-Compact SUV Teknik ve Özellikleri

2022 Model Hyundai Kona Limited – Çevik ve Heyecan Verici Alt Kompakt SUV Teknik ve Özellikleri

2022 Hyundai Kona Limited –

Performans Bilgileri

Ön ve arkadaki Kona tasarım öğeleri, farklı aydınlatma imzasını korurken ona sofistike bir görünüm kazandırır. Çarpıcı yeni ön tasarım, sportif karakter çizgileri ve cesur koruyucu kaplamasıyla dikkat çekiyor. Uzatılmış kaput, geniş, ayırt edici bir şekle sahip ızgaranın üzerine keskin bir şekilde düşerek Kona’ya güçlü bir tavır kazandırır. Geliştirilmiş LED gündüz farları (DRL’ler), ileriye doğru dar ve delici bir görünüm sağlar. Aşağıda, tampon kaplaması tekerlek yuvası kaplamasına yumuşak bir şekilde bağlanarak gövdenin aksine sağlam bir zırh benzeri motif oluşturur. 2022 Kona, önceki modelden 1,6 inç daha uzundur ve geniş görsel duruşunu dengelemek için orantılı, dinamik bir görünüm sağlar.

Yeni Kona’nın içi, daha sofistike ve ilerici bir görünümü ifade etmek için tasarlandı. Sağlam, ancak rafine bir görünüm, aktif bir yaşam tarzına sahip müşterilere hitap ederek dış cesaretle eşleşir. Geniş bir atmosfer için geniş görünen yatay düzeni vurgulamak için gösterge panelinden yeni bir konsol bağlantısı kesildi. İsteğe bağlı bir elektronik park freni, artık bir kolaylık özelliği olarak premium kaplamalarda mevcuttur. Yeni ortam aydınlatması bardak tutucuyu ve ayak boşluklarını aydınlatırken, alüminyum benzeri bir kaplama zarafet katıyor. Kona’nın arka kargo alanı artırıldı ve ikinci sıra diz mesafesi de iyileştirildi ve ikinci sıra yolcular için USB bağlantı noktası erişimi sağlandı.

Kona aktarma organları teklifleri, birincil hedef olarak en yüksek verimlilik seviyelerine sahiptir. Kona, iki benzinli motor seçeneği sunar. 2.0 litrelik 4 silindirli bir Atkinson motor, 6200 rpm’de ve 132 lb.-ft.’de 147 beygir güç üretir. Maksimum verimlilik için yeni Smartstream Akıllı Değişken Şanzıman (IVT) ile eşleştirilmiş 4500 rpm’de tork. Atkinson döngüsü tasarımı, daha fazla verimlilik için etkili silindir genleşme oranını (sıkıştırma stroku – güç stroku) en üst düzeye çıkarır.

N Line ve Limited donanımlar, 5500 rpm’de ve 195 lb.-ft’de tahmini 195 beygir gücü üreten 1.6 litrelik 4 silindirli doğrudan enjeksiyonlu, turboşarjlı bir motor sunar. 1500-4500 rpm arası tork, önemli rakiplere göre bir avantaj. Azami tork dağıtımı, günlük sürüş koşullarında düşük RPM tepkisi ve performans için yalnızca 1.500 rpm’de başlar ve 4.500 rpm’ye kadar devam eder. 2022 Kona turbo motor, hızlı, kesintisiz vites değiştirme ve hızlı hızlanma ile olağanüstü verimlilik için yeniden ayarlanmış yedi vitesli EcoShift® çift kavramalı şanzımana (DCT) bağlanır.

Kona, çeşitli şehir içi ve çok yüzeyli sürüş koşulları için gelişmiş sürüş dinamikleri ve hızlı tepki veren performansa odaklanılarak geliştirildi. Uzun dingil mesafesi, kısa çıkıntılar ve geniş palet, gelişmiş doğrusal stabilite ve sürüş konforu ile kentsel ortamlarda olağanüstü çeviklik sağlayan dik bir duruş yaratır. 2022 için gürültü, titreşim ve sertlik (NVH) yeni akustik ön cam, yeni gösterge paneli yalıtımı ve ek kargo alanı yalıtımı ile azaltıldı. 235 / 45R18 lastiklere sahip mevcut 18 inç alaşım jantlar, çeşitli yol yüzeylerinde emin ayaklı, çevik bir sürüş karakteri sağlar.

Yeni Kona, en son araç içi bağlantı ve teknoloji ile donatılmıştır. Bu modelde yeni olan 10,25 inçlik dijital küme ve 10,25 inç navigasyon merkezi yığın ekranı, yeni bağlantı özelliklerini beraberinde getiriyor. Yeni ekran, bölünmüş ekran işlevi, birden çok Bluetooth bağlantısı ve ek ses tanıma özellikleri ile birlikte gelir. Sürücüler, Dinamik Ses Tanıma aracılığıyla klima, radyo istasyonu, arka cam ve yan ayna ısıtması ve direksiyon simidi ısıtması gibi özellikleri etkinleştirebilir ve kontrol edebilir. Blue Link®’e bağlandıklarında, sürücüler hisse senetlerini, hava durumunu kontrol edebilir veya seslerini kullanarak POI aramaları gerçekleştirebilir. Kona, ekranı yedi inçten sekiz inç’e çıkarılmış standart Görüntü Sesi ile donatılmıştır. Ayrıca kablosuz Android Auto® ve Apple CarPlay® sunar, böylece müşterilerin telefonlarını bağlamak için kablo kullanmasına gerek kalmaz. Dahası, Kona, özel bir akıllı telefon uygulamasıyla desteklenen Dijital Anahtar sunar ve akıllı telefonların seçilen araç sistemlerini uzaktan kontrol etmesine olanak tanır. Kullanıcılar aracı kilitleyip kilidini açabilir, panik uyarısını etkinleştirebilir ve motoru çalıştırabilir. Dijital Anahtar, sahiplerin geleneksel anahtarları evde bırakmalarına olanak tanır ve anahtarların aile ve arkadaşlarla güvenli bir şekilde paylaşılmasına olanak tanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir