2022 Model Lexus IS 500 F SPORT –  Teknik ve Özellikleri

2022 Model Lexus IS 500 F SPORT – Teknik ve Özellikleri

2022 Lexus IS 500 F SPORT Performansı – Heyecan Verici Performans Sedan

Performans Bilgileri

Yeni Lexus F SPORT Performance serisinin ilk modeli olan IS 500 motor, IS 350’nin 3,5 litrelik V6’sına göre yer değiştirme ve performansta artış sağlar. Motor çalıştırma düğmesine basılarak, doğal olarak havalandırılan 5,0 litrelik V8 motoru canlanarak, yükseltilmiş kaputunun altında özel bir şeyin yattığına dair pek de ince olmayan bir hatırlatma sağlar. IS 500, 7,100 rpm’de ve 395 lb.-ft.’de 472 hp maksimum güce sahiptir. 4.800 rpm’de maksimum tork. Büyük ölçüde daha güçlü motora rağmen, araç tartıyı 3,891 poundda eğiyor ve standart IS 350 F SPORT’a göre yalnızca 143 pound ek boş ağırlık kazanıyor. IS 500, 0 ila 60 mil / saat 4,5 saniye süre sağlayabilir ve üretici tarafından tahmin edilen 24 mpg otoyol derecesine sahiptir. Diğer IS 500 performans iyileştirmeleri, yeni V8 motorunu mükemmel şekilde güçlendiren çift istiflenmiş egzoz borusuna sahip gırtlaktan dörtlü egzoz sistemini içerir. Bu egzoz yalnızca kulağa şiddetli gelmekle kalmaz, aynı zamanda RC F gibi F modellerinden ilham almıştır.

IS 500, IS 300 ve IS 350 RWD modellerinde bulunan aynı sekiz ileri Sport Direct Shift otomatik şanzımanı kullanır. Ayrıca, performansı artırmak için gelişmiş motor ve şanzıman eşlemesi sağlayan sürüş modu seçimli Sport S ve Sport S + özelliğine sahiptir. Sport S + ayrıca, güncellenmiş güç aktarma sistemi ayarlarına uyacak şekilde daha sportif bir yol tutuşu sağlamak için EPS direksiyon yardımı ve sönümleme kuvvetini de ayarlar. Özel Mod ayrıca güç aktarma organı (Normal / Eco / Power), şasi (Normal / Sport) ve klima (Normal / Eco) için birden fazla kombinasyon sunan mevcuttur.

2022 IS 500 ile başlayarak, Lexus F SPORT Performance modelleri, onu F modellerinden ayırmak için yanlarda benzersiz siyah armalarla süslenecek.

Yeni 2021 IS, tek tip bir Lexus Sürüş İmzası ile Toyota Teknik Merkezi Shimoyama’da geliştirilen araçlar çağını başlattı. Lexus piyasaya sürüldüğünden beri, her model için dokunsal his, davranış ve uygulama Baş Mühendisin vizyonu ve çabaları tarafından yönlendirildi. İleriye doğru, CE’nin çabaları, Lexus Uluslararası Başkanı ve Marka Direktörü Koji Sato ve Usta Sürücü ve Marka Sahibi Akio Toyoda tarafından geliştirilen araçları yeni bir performans ve kullanım standardına yükseltmeye odaklanacak. Nihai hedef, her zamankinden daha dengeli, kontrollü ve kendinden emin yeni nesil Lexus araçları sunmaktır. Doğrusal direksiyon, fren tepkileri ve olağanüstü sürüş kalitesiyle optimize edilmiş yol tutuşu, şasinin ayarına ve diğer hiçbir şeye benzemeyen bir test tesisinde özenli bir değerlendirme yoluyla kontrol yüzeyleriyle olan etkileşimlerine daha fazla odaklanmanın sonucudur.

Tamamen yeni IS 500, sürücü ile araç arasında güven ve doğrusal bir bağlantı sağlamaya odaklanarak 2021 IS’de yapılan iyileştirmelerin üzerine inşa edildi. IS 500, IS RWD F SPORT’un Uyarlanabilir Değişken Süspansiyon (AVS) ve viraj alırken veya çıkarken gelişmiş çekiş sayesinde yol tutuşu ve performansı artıran bir Torsen® sınırlı kaymalı diferansiyel (LSD) içeren Dinamik Taşıma Paketi (DHP) ile standart olarak gelecek. döner. LSD, aynı zamanda düz hat istikrarının korunmasına da yardımcı olur. Mühendisler ayrıca bir Yamaha® arka performans amortisörünün eklenmesiyle IS şasi performansını iyileştirdiler. Bu amortisör dinamik yapısal bozulmayı azaltır, düşük hızlarda daha fazla konfor ve yüksek hızlarda ek stabilite ve çeviklik sağlar. Ek aerodinamik soğutma ve daha büyük 14,0 inç iki parçalı alüminyum ön rotorlar ve 12,7 inç arka rotorlar ile standart IS 350 F SPORT üzerinde fren soğutma iyileştirmeleri de yapılmıştır.

IS 500, kısa süre önce 2021 IS’de piyasaya sürülen güncellenmiş Lexus Güvenlik Sistemi + 2.5’i devralır. Lexus Safety System + ‘ın bir parçası olan bir dizi temel özellik, birkaç yeni özelliğin eklenmesiyle birlikte geliştirildi.

Yeni başlayanlar için, Ön Çarpışma Uyarısı (FCW), Otomatik Acil Durum Freni (AEB), Yaya Algılama ve Bisikletli Algılamayı içeren Ön Çarpışma Sistemi (PCS), lens kamerasında bir geliştirme ve yanıt aralığı. Radar ve kamera yeteneklerini geliştirerek, sistemin yalnızca öndeki aracı değil, aynı zamanda gündüz ve hatta gündüz ve düşük ışık koşullarında öndeki bir yayanın algılanmasına yardımcı olması artık mümkün. Kavşaklarda, sistem, belirli koşullar altında, sola dönüş yaparken karşıdan gelen bir aracı veya yayayı tanıma yeteneğine sahiptir ve gerekirse tipik PCS işlevlerini etkinleştirmek için tasarlanmıştır. Ek PCS işlevleri arasında, sürücünün işaret ettiği şekilde aracın şeridi içinde direksiyona yardımcı olmak için tasarlanmış Acil Durum Direksiyon Yardımı (ESA) bulunur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir