2022 Model Acura MDX Advance – Teknik ve Özellikleri

2022 Acura MDX Advance – Sürüş Eğlencesi Lüks SUV

Performans Bilgileri

2022 Acura MDX, 290 en yüksek beygir gücü ve 267 lb.-ft.’de değerlendirilen gelişmiş 3,5 litrelik doğrudan enjeksiyonlu i-VTEC ™ V6 motorla piyasaya çıkıyor. en yüksek tork. Giriş valfleri için i-VTEC ™ (akıllı Değişken Valf Zamanlaması ve Kaldırma Elektronik Kontrolü), güç bandını genişletmek ve yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için Değişken Silindir Yönetimi ™ (VCM ™) ile birleştirilmiştir.

2022 MDX ilk kez bir Aktif Perde Izgarası uyguluyor. Belirli koşullarda, aracın etrafındaki havayı yönlendirmek için alt ızgaradaki panjurlar, böylece aerodinamik sürtünmeyi azaltır. Soğutma havası talebi arttığında panjurlar yeniden açılır.

İlk kez MDX’teki 3,5 litrelik V6, Acura’nın Sıralı SportShift ve standart vites değiştirme özellikli 10 ileri otomatik şanzımanı ile eşleştirildi. Şanzıman, önceki 9 vitesli otomatik şanzımana kıyasla daha geniş bir vites oranı aralığı, daha ayrık vitesler, dört vitesli doğrudan vites küçültme ve daha düşük birinci vites sunar.

Önden çekişli 2022 MDX, 19 mpg şehir / 26 otoyol / 22 kombine EPA derecesi alırken, Super Handling All-Wheel Drive ™ özellikli MDX 19 mpg şehir / 25 otoyol / 21 kombine EPA derecesi aldı.

MDX için mevcut arka taraflı Süper Yol Tutuşlu Dört Tekerlekten Çekiş ™ (SH-AWD®) sistemi, Acura’nın sektör lideri tork vektörlü dört tekerlekten çekiş teknolojisini kullanır ve Teknoloji Paketi ile MDX ve MDX’te isteğe bağlı ekipman olarak sunulur. Şimdi dördüncü nesli olan SH-AWD®, önceki MDX’teki üçüncü nesil sisteme göre yüzde 40 daha fazla arka tork kapasitesine ve yüzde 30 daha hızlı önden arkaya tork aktarımına sahiptir. Acura SH-AWD® sistemi, normal sürüş koşullarında motor torkunun yüzde 70’ine kadarını arka aksa aktarabilirken, bu arka aks torkunun yüzde 100’ünü sol veya sağ arka tekerlekler arasında sürekli olarak paylaştırabilir. Arka aks sürekli olarak yüzde 2,9 oranında aşırı hızlanır ve bu da soldan sağa tork aktarımının yalpalama momenti etkisini artırarak MDX’e daha keskin ve daha doğru dönüş sağlar ve viraj alırken gelişmiş izlenebilirlik sağlar.

2022 MDX’in temelini oluşturan yepyeni hafif kamyon platformu, bir spor sedanın sürüş dinamiklerini hedefliyor. En başından Tip S performans seviyelerini takip etmek için tasarlanan MDX, MDX’in en önemli özelliği olan yumuşak sürüşü korurken inanılmaz derecede hassas yol tutuşu için tamamen yeni bir çok bağlantılı arka süspansiyonla birleştirilmiş ilk çift salıncaklı ön süspansiyonunu kullanıyor. . Yeni platform ayrıca geliştirilmiş gövde sertliği, sürüş konforu ve kullanımda avantaj sağlayan, gelişmiş çarpışma güvenliği performansı ile birlikte sunuyor.

2022 MDX, yeni değişken dişli oranlı direksiyon sisteminin sağladığı daha hızlı direksiyon oranı için gerekli olan, artan direksiyon desteği için yüksek çıkışlı bir elektrik motorlu yeni kayış tahrikli Elektrikli Servo Direksiyon (EPS) kullanıyor. Yeni EPS sisteminin değişken dişli oranı sistemi, yumuşak, doğal ve hassas bir direksiyon hissi ile anlık tepki gibi en temel özellikleri sağlayacak şekilde tasarlanmış ve ayarlanmıştır. Değişken oran, yeni MDX’e çeşitli sürüş senaryolarında daha fazla çeviklik sağlar.

2022 için MDX, daha büyük ve daha kalın ön fren rotorları ve yeni bir elektrikli fren servosu ile gelişmiş frenleme kabiliyetine sahiptir. Çapı 2 mm daha kalın ve 30 mm daha geniş olan ön rotorlarla, yeni frenler, ısı kapasitesindeki yaklaşık yüzde 18 artış sayesinde performansı düşürmeden (solma) tekrarlanan sert duruşlara daha iyi dayanabilir. Yeni elektrikli fren güçlendirici, Çarpışma Azaltma Fren Sistemi ™ ‘nin (CMBS ™) 230 milisaniye daha hızlı tepki vermesini sağlayarak durma mesafesini 30 mph’den 12 fit’e düşürür.

Yeni tekerlek ve lastik paketleri, 2022 MDX’e güçlü bir duruş için daha güçlü bir duruş sağlarken, daha iyi kullanım performansı için yanal yüklerde temas yaması sertliğini yüzde 15 artırıyor. Standart 19x8.5 (+1 inç çap, +0.5 inç genişlik) tekerlekler daha geniş 255 (+ 10mm) serisi lastiklere sarılmıştır, yeni platforma yönelik direksiyon ve süspansiyon güncellemelerinden tam olarak yararlanır. Mevcut 20x9.0 tekerlekler (+0.5 inç genişlik), otoyol hızlarında düz olmayan yüzeylerde sürerken yol gürültüsünü azaltmak için özel tekerlek içi rezonatörler kullanır. MDX için özel olarak geliştirilen yeni bir lastik, yuvarlanma direncini yüzde 17 azaltmak için revize edilmiş bir kauçuk bileşiği, yapı ve sırt desenine sahiptir.

İkinci sırada, 2022 MDX, sahiplerine üç ayrı oturma seçeneği sağlayan, sınıfının birinci sınıf çok işlevli çıkarılabilir orta koltuğuna sahiptir; 3’lü oturma ve 7 yolcu toplam kapasitesi (orta koltuk yukarı) için geleneksel bir koltuk, ek içecek tutuculara sahip bir kaptan koltuğu tipi geniş orta kol dayama yeri (orta koltuk aşağı) veya üçüncü sıraya erişim için geniş geçiş (orta koltuk çıkarılmış), özellikle ikinci sıra dış koltuklara çocuk koltukları takıldığında kullanışlıdır.