2022 Model Land Rover Defender V8 90 – Teknik ve Özellikleri

2022 Land Rover Defender V8 90 – Yolda Hızlı, Yol Dışı Yetenekli

Performans Bilgileri

 

Ismarlama yay ve amortisör hızları ve yeni bir Elektronik Aktif Arka Diferansiyel dahil olmak üzere benzersiz süspansiyon ve şanzıman ayarı ile, tümü karakteristik bir V8 müziği eşliğinde, yükseltilmiş gövde kontrolü ile daha çevik ve ilgi çekici bir yol tutuşu sağlar.

Güç, Land Rover’ın 525 bg, 625 Nm tork üreten ve sekiz ileri otomatik şanzımandan geçen 5.0 litrelik V8 süperşarjlı benzinli motorundan geliyor. Defender V8 90, 0-60mph’den sadece 4,9 saniyede (5,2 saniyede 0-100km / s) 149mph (240km / h) maksimum hız ile hızlanır ve 19,5mpg’ye kadar yakıt tüketimi sağlar.

Eşsiz Elektronik Aktif Arka Diferansiyel, kavrama sınırına ulaşıp aştığında Defender V8’in viraj alma tutumunun hassas kontrolüne izin verirken, daha büyük çaplı ve sağlam yalpalama çubukları aşırı virajlarda gövdenin yana yatmasını azaltmaya yardımcı olur.

Terrain Response 2’deki yeni Dinamik programın dikkatli kalibrasyonu, Defender V8’e daha çevik, eğlenceli ve duyarlı bir karakter verir. Bu ayarda, daha keskin bir gaz kelebeği tepkisi ve Sürekli Değişken Sönümleme için ısmarlama ayar, anında direksiyon tepkileri için daha sert süspansiyon burçları ile birleştirilir. Frenleme teknolojisi, Çekiş Kontrol Sistemleri ve yeni Yaw Kontrol Cihazı ile Tork Yönlendirme ile uyum içinde çalışan Defender V8, her zamankinden daha hızlı, daha ilgi çekici ve daha kontrol edilebilir.

Hemen tanınan Defender V8, bir dizi benzersiz dış geliştirmeye sahiptir; Ismarlama dış amblem, ayırt edici egzoz borularına sahip dörtlü egzozlar ve Saten Koyu Gri kaplamalı benzersiz 22 inç alaşım jantlar, serideki en güçlü modeli birbirinden ayırmak için bir araya geliyor. Defender V8 ayrıca Xenon Blue fren kaliperleri ve 20 inçlik fren diskleri ile tanımlanıyor.

Defender V8’in indüksiyon ve egzoz sistemlerinin dikkatli akustik ayarı, amaca yönelik ve otantik bir ses sağlar. Her sürüş durumuna uyacak şekilde kalibre edilen bu çağrıştırıcı film müziği, Terrain Response sistemindeki Dinamik program seçilerek geliştirilebilir.

Müşteriler üç renk seçeneğine sahiptir – Karpat Grisi, Yulong Beyazı ve Santorini Siyahı – Karpat Grisi ve Narvik Siyah kontrast çatılı Yulong Beyazı. Shadow Atlas dış detaylandırma, New Defender V8’in kendine özgü dış kaplamasını tamamlıyor.

Eşsiz dış cephe Land Rover’ın Saten Koruyucu Filmi ile tamamlanmıştır. Geri dönüştürülebilir PU bazlı sargı, 4x4’e aynı zamanda otopark çizilmelerinden arazi ani dağ döküntülerine kadar her şeye karşı koruma sağlayan çağdaş bir yarı mat kaplama sağlayan dış gövdeye uygulanır.

İçeride, Defender V8 Carpathian Edition, V8 ile aynı yükseltmeleri içeriyor; koltuklar Miko Süet kumaş ve Robustec vurgularla tamamlandı, Alcantara kaplı direksiyon simidi ve ışıklı eşik plakaları.

Basit bir menü yapısı, sürücünün dikkatinin dağılmasını azaltmak için en sık kullanılan işlevlere doğrudan ana ekrandan erişilmesine olanak tanır. Sistem, bireysel müşterilerin tercihlerine uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilir. Ek uygulama “panelleri” eklenebilir, taşınabilir ve kaldırılabilirken, ekranın soluna veya sağına kaydırıldığında en alakalı bilgileri bir bakışta hızlı bir şekilde göstererek sürücünün konsantrasyonunun yolda kalmasını sağlar.

Gelişmiş navigasyon, yönlendirmeyi optimize etmek için kendi kendine öğrenen algoritmalar ve dinamik rehberlik kullanır, Akıllı Sesli Rehberlik ise tanıdık ortamlarda sesli talimatları iptal etmeyi bilir. Defender’ın Air-Over-The-Air (SOTA) teknolojisi † sayesinde navigasyon haritalama her zaman günceldir.

Akıllı öğrenme, navigasyon sisteminin, müşterilerin bir hedef girmeden bile düzenli olarak kullandığı rotaları tanımlamasına ve bu bilgileri, sürücüleri mevcut trafik koşullarına göre olası hedeflerine en hızlı rotadan haberdar etmek için kullanmasına olanak tanır. Daha hızlı bir rota mevcut olursa, Pivi Pro bunu bir alternatif olarak önerecektir.