Almanya’da Mercedes eSprinter Üretimi Teknik ve Özellikleri

Mercedes eSprinter

Performans Bilgileri

 

Stuttgart merkezli üretici, 1962’den beri Düsseldorf’ta dünya çapında başarılı minibüslerini inşa ediyor. O zamandan beri, fabrika, son yıllarda dünya çapında lider Sprinter fabrikası haline gelmek ve diğer lokasyonlar için bir referans noktası olarak hizmet etmek için sürekli olarak gelişti. Geleceğe yönelik teknolojilerin ve üretim yöntemlerinin uygulanması ve tutarlı testlerinin uygulanması, Mercedes-Benz Vanlarının tüm üretim ağına fayda sağlar.

Bugüne kadar Düsseldorf’ta 4,6 milyondan fazla araç üretildi. 2018’den bu yana, yeni Sprinter’ın üretimi de burada gerçekleşiyor ve 200.000’den fazla ünite montaj hattını terk etti ve tüm dünyada günlük hizmetlerine girmeye hazır. Tamamen elektrikli eSprinter’ın üretimi, Düsseldorf’ta yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor. ESprinter’ı Düsseldorf’ta inşa etmek, fabrikanın geleceği ve üreticinin kendisi için bir sonraki adımdır. Geçtiğimiz yıllarda, yeni Sprinter ve yeni tahrik sistemi varyantlarının üretiminden çok önce, Mercedes-Benz Vans, üretimin teknik genişlemesi için toplam 330 milyon euro yatırım yaptı. Gelecekte, hem geleneksel olarak çalıştırılan hem de tamamen elektrikli araçların üretimi tek bir üretim hattında inşa edilecek. Sonuç, muazzam bir esneklik ve hem müşteri hem de pazar gereksinimlerini karşılama yeteneği olacaktır. Tesis, üretim sistemlerine yapılan kapsamlı yatırımların yanı sıra, kendi çalışanlarının temel ve ileri eğitimine de büyük yatırımlar yapıyor. ESprinter’ı Düsseldorf’ta inşa etme kararı alındığından bu yana, tesis elektrikli sürücüler için yetkinlik merkezi haline geldi ve gerekli uzmanlığı geliştirdi. Bugüne kadar 2.400’ün üzerinde çalışan, yüksek voltaj teknolojilerinin kullanımı ve montajı için eğitildi.

Mercedes-Benz Vans, sürdürülebilirliği yalnızca sürekli olarak elektriklendirdiği ve daha da optimize ettiği ürünlerde değil, özellikle kendi üretiminde de destekliyor. Hedef, tüm van üretimini 2022 yılına kadar CO2-nötr hale getirmektir. Bu amaçla, sözde yeşil üretim stratejisinin bir parçası olarak çeşitli önlemler başlatılmıştır: Düsseldorf fabrikasında enerji satın alımı da sürekli olarak yeşil enerjiye geçmektedir. 2022 elektrik enerjisi yalnızca yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan sağlanacak. Tesis içindeki CO2 ulaşım bilançosu da ele alınmaktadır: Şu anda, talep üzerine tesis servisleri gibi yeni mobilite sistemleri Düsseldorf’ta uygulanmaktadır. Buna ek olarak, 2012’den beri Düsseldorf fabrikası zaten kağıtsız bir fabrika haline geldi ve otomatik olarak yönlendirilen yakıt hücreli araçlara giderek daha fazla güveniyor. Tüm bu önlemler birbirini tamamlar ve iklimin korunmasına kalıcı bir katkı sağlamak için tesisin kendisi tarafından belirlenen iddialı hedeflerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini teşvik eder.

Mercedes-Benz eSprinter, şehir içi mobilitede mümkün olan en geniş kullanım aralığını kapsamayı amaçlamaktadır. Buna göre, başlangıçta yüksek tavanlı ve 3.500 kilogramlık izin verilen brüt ağırlığa sahip bir panelvan olarak sunuluyor. Yanmalı motorlu Sprinter ile aynı olan maksimum yükleme hacmi 10,5 m3’tür. Giriş seviyesi dizel motora benzer şekilde, eSprinter’daki elektrikli tahrik, 85 kW çıkış ve 300 Newton metreye kadar tork değeriyle ön tekerlekleri çalıştırır.

Esnek bir yük kapasitesi ve akü konsepti ayrıca, müşteri üç veya dört akü birimi arasından seçim yapabildiğinden, pratik kullanım için bireysel ihtiyaçlara adaptasyona izin verir. 55 kWh’lik bir batarya kapasitesiyle donatılmış olan menzili, maksimum 891 kilogram yük ile tahmini 168 kilometredir. İkinci bir batarya seçeneği, kullanım parametrelerindeki diğer öncelikleri hesaba katar: 35 kWh kapasiteli dört yerine üç batarya ünitesi, yaklaşık 115 kilometre 1, 2 menzile izin verir. Buna karşılık, maksimum yük kapasitesi yaklaşık 140 ila yaklaşık 1040 artar. kilogram. Entegre hızlı şarj işlevi daha fazla esneklik sağlar; Pil şarjının yüzde 80’i 30 dakika içinde yenilenebilir. Maksimum hız, elinizdeki göreve uyacak şekilde yapılandırılabilir: En yüksek hız 80 km / s, 100 km / s veya hatta hız gerekliyse 120 km / s’ye kadar ayarlanabilir.