2021 Model Ford F-150 Raptor – Teknik ve Özellikleri

2021 Ford F-150 Raptor – Off-Road Performansı Muscle Truck

Performans Bilgileri

Raptor ilk kez 35 inç veya 37 inç lastiklerle sunuluyor – üretimde hafif hizmet tipi tam boyutlu bir pikapta fabrikada takılan en büyük lastik. Bu özel olarak tasarlanmış BFGoodrich All-Terrain T / A KO2 lastikleri maksimum çekiş ve yol tutuşu sunar. 35 inç lastikler giyen Raptor, 31 derecelik yaklaşma açısı, 23,9 derece maksimum kalkış açısı ve 22,7 derece kırılma açısı ile 12 inçlik engelleri ortadan kaldırıyor. 37 inç lastiklere sahip Raptor, 13,1 inç çalışma açıklığı, 33,1 derece yaklaşma açısı, maksimum 24,9 derece kalkış açısı ve 24,4 derece kırılma açısına sahiptir. Çöl koşucuları ve kaya gezginleri, önde 14 inç ve arkada 15 inç’e ulaşan 35 inç lastiklerle olağanüstü tekerlek seyahatini takdir edecekler – birinci nesil Raptor’dan yüzde 25 daha fazla seyahat.

145 inçlik bir dingil mesafesi üzerinde SuperCrew konfigürasyonunda mevcut olan Raptor, yüksek mukavemetli, askeri sınıf, alüminyum alaşımlı ve kompozit gövdeli, tamamen kutulu, yüksek mukavemetli bir çelik çerçeveye sahiptir. Daha yetenekli süspansiyon, daha güçlü, daha uzun şok kuleleri ve arka kontrol kolu montaj noktaları, zorlu arazi kullanımına dayanmaya hizmet eder.

Tamamen yeni Raptor, gerekli olduğu yerde devir aralığında düşük tork sağlayan üçüncü nesil çift turbo 3,5 litrelik EcoBoost® yüksek çıkışlı bir motorla donatılmıştır. Son teknoloji turbolar ve 10.5: 1 sıkıştırma oranının yanı sıra yoğun arazi sürüşü oturumlarının asla çok erken bitmemesini sağlamak için soğutma sistemine yerleştirilmiş yeni yüksek güçlü fanlara sahiptir. Raptor, standart 36 galon kapasitesiyle, EPA tarafından tahmin edilen, tam dolu bir gaz deposunda 500 milden fazla tahmini menzile sahiptirƗ.

Müşteriler, sınıfına özel * Pro Power Onboard ™ tarafından sağlanan ve onlara kamyonlarını mobil bir jeneratör olarak kullanma olanağı sağlayan ek üretkenliği takdir edeceklerdir. Raptor, elektrikli aletleri, kamp ışıklarını ve diğer ekipmanları çalıştırmak için mevcut 2.0 kilowatt’lık ihraç edilebilir çıktı ile sipariş edilebilir ve herhangi bir hafif hizmet tam boyutlu pikap rakiplerinden daha fazla ihraç edilebilir güç sağlar.

Yeni bir üç inçlik eşit uzunlukta egzoz sistemi, patent bekleyen yerleşik bir X borusuna, benzersiz “trombon döngüsüne” ve Raptor için ilk aktif valflere sahiptir. Sistem, ses kalitesini artıran gerçek bir geçişli susturucu tasarımından yararlanır. Müşteriler dört ses seviyesi modunu yapılandırabilir – Sessiz, Normal, Spor ve Baja.

Yeni nesil kontrollerle yükseltilen Ford tarafından üretilen 10 ileri otomatik şanzıman, yenilikçi bir isteğe bağlı tork aktarım kasasına cıvatalı. Standart bir elektronik kilitli arka diferansiyel ve mevcut TORSEN® ön sınırlı kaymalı diferansiyel, 4:10 nihai tahrik oranları ile donatılmıştır. Maksimum taşıma kapasitesi 200 pound artarak 1.400 pound’a çıkarılırken, maksimum çekme de 200 pound artarak 8.200 pound geleneksel çekmeye ulaşır.

Tamamen yeni F-150 Raptor, konfor ve şıklıkta komuta eden bir görüş için inşa edilmiş yüksek teknolojili bir kokpiti piyasaya sürüyor. Yeni bir standart ve özelleştirilebilir 12 inçlik dijital gösterge kümesi, Raptor’a özel grafikler ve animasyonlar, arazi verileri ve adım adım navigasyonla geniş bir talep üzerine bilgi alanına sahiptir. Özelleştirilebilir yeni bir 12 inç orta ekran standarttır ve sahiplerin ekranı bölmesine ve navigasyon, müzik veya kamyon özellikleri dahil olmak üzere birden fazla işlevi aynı anda kontrol etmesine olanak tanır.

Kablosuz güncellemeler, gelecekte daha fazla özelliğe sahip daha akıllı bir Raptor için potansiyel sunar; Patika haritaları ve Trail Turn Assist gibi olası yükseltmeler, daha fazla arazi yeteneği ekleyebilir. Müşteriler, araçlarını neredeyse her yerden kilitleyebilen veya kilidini açabilen, lastik basıncını ve yakıt seviyesini kontrol edebilen ve Bölge Aydınlatması, Römork Hırsızlığı Uyarısı, Römork Işık Kontrolü gibi yeni kamyon odaklı özelliklerin kontrolüne izin veren bir mobil uygulama olan FordPass ile Raptor’larını kontrol edebilirler. Mevcut Pro Power Onboard. Kablosuz güncellemeler, FordPass’ı vahşi yolculuklar için benzersiz işlevsellik içerecek şekilde geliştirebilir.

Arazi Yönetim Sisteminin yedi seçilebilir sürüş modu, müşterilerin Slippery, Tow / Haul, Sport, Normal, Off-Road, Baja ve Rock Crawl dahil sürüş koşullarına en uygun ayarı seçmelerine olanak tanır. Sürüş modları, direksiyon hissini, transfer kutusu davranışını, denge kontrolünü, aktif valf egzozunu, aktif sönümleme sistemini, gaz kelebeği haritalama ve şanzıman vites değiştirme noktalarının yanı sıra dijital gösterge grubundaki ekranı ayarlar.

Mevcut 360 derecelik kamera paketi, aracın etrafındaki engellerin kabin içi görünümünü sağlar ve önden görünüm, öndeki tekerleklerin yolunu dinamik olarak göstermek için gerçek zamanlı bir lastik izi katmanı sunar ve gözcü rehberliği için durma ihtiyacını azaltır. Kontrol paneline monte edilmiş kullanışlı bir düğme, 360 derecelik görüş ve arka görüş kameralarını çağırır.