2022 Model Nissan Frontier PRO-4X – Teknik ve Özellikleri

2022 Nissan Frontier PRO-4X – İş ve Eğlence İçin Harika Orta Boy Pikap

Performans Bilgileri

Orta boy kamyon segmentinde birden fazla endüstri kalitesi ve dayanıklılık ödülü ile en dayanıklı olanlardan biri olan kendini kanıtlamış bir şasi ve şasi üzerine inşa edilen mühendislik ekibi, güç aktarma organlarını, direksiyonu ve süspansiyonu ABD kamyon sahiplerinin taleplerine odaklanarak geliştirdi ve ayarladı. .

Yüzde 93 oranında yeni veya yeniden tasarlanmış parçalarla 2020 için tamamen yeni olan standart 310 beygir gücündeki 3.8 litrelik direkt enjeksiyonlu V6 motor, sınıfının en iyisi beygir gücünü sunuyor. Tork, 281 lb-ft olarak derecelendirilmiştir.

Verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve güçlü hızlanma sağlamak için tasarlanmış 9 ileri otomatik şanzıman, motorla uyumludur. Genişletilmiş bir kilit alanı, yeni bir yüksek tepkili elektrohidrolik sistem, uzun giriş mili ve yüzde 99 daha geniş bir vites aralığı (önceki Frontier 5 vitesli tasarıma kıyasla) ile şanzıman, tüm boyunca hızlı, net ve doğrudan vites tepkisi sunar vites aralığı.

Nissan ayrıca, uzun yolculuklarda sürücünün yorgunluğunu azaltarak, merkezde daha iyi bir his sağlamak için 2022 için Frontier’in hidrolik kremayer dişli direksiyon dişlisini yeniden ayarladı. Direksiyon dişli oranı yüzde 16 artırılarak, daha az direksiyon çabasıyla daha hızlı bir tepkiye yol açmıştır.

Frontier’in ön ve arka süspansiyonları, hem yolda hem de arazide en iyi seviyede sürüş ve yol tutuşu sunar. Yeni hidrolik kabin bağlantıları, yol titreşimini yüzde 80 azaltırken, sınıfındaki tek yeni üretan sarsıntı tamponları daha yumuşak bir sürüş için iyileştirilmiş sönümleme sağlar. Daha büyük bir ön dengeleyici çubuğuna ek olarak, bir arka dengeleyici çubuğu gövdenin devrilmesini azaltır ve çekişi artırır. Standart 4 tekerlekli ABS disk frenler, güvenli durdurma gücü sağlar.

Frontier 4WD modelleri, elektronik olarak kontrol edilen yarı zamanlı bir transfer kutusu tarafından çalıştırılan 2WD / 4HI / 4LO modlarına sahip, anında vardiyalı 4 tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. Frontier 4WD modelleri, düşük çekişli yüzeylerde daha fazla kavrama ile gücü tahrik tekerleklerine aktarmaya yardımcı olan 4 tekerlekli bir sınırlı kayma sistemine sahiptir. Yokuş Kalkış Yardımı tüm modellerde standarttır ve Yokuş İniş Kontrolü tüm 4 çeker modellerde standarttır – maceracıların güvenli bir şekilde dik yokuşlara tırmanmasına ve inmesine yardımcı olur.

PRO-4X modeli, en acımasız arazi maceracıları için elektronik bir kilit diferansiyeli, Bilstein off-road amortisörleri ve gövde altı koruma plakaları ekler.

Yatak hizmeti, fabrikada uygulanan püskürtmeli yatak astarı ve Utili-track ™ Kanal Sistemi içeren yüksek kullanım yatağıyla Frontier için bir güç olmaya devam ediyor. Utili-Track ™ sistemi, yatağa monte edilmiş üç özel “C” kesitli rayların kullanımıyla nihai kargo taşıma esnekliği sağlar. Buna ek olarak, dört sabit yatak bağlama kancası, tüm şekil ve boyutlardaki macera ekipmanlarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

2022 için yeni olan sönümlemeli bir bagaj kapağı asistanı tüm modellerde standarttır. Yatağın içinde, kabinin arkasına monte edilmiş iki standart stop lambası ve mevcut iki yeni LED kargo yatağı ışığı, tamamen yeni Frontier’ı gece veya gündüz her türlü maceraya hazır hale getiriyor.

Frontier’in çekme kapasitesi 6,720 pound’a kadar derecelendirilmiştir (uygun şekilde donatıldığında maksimum). 2022 için yeni olan, sallanmayı algılayan ve daha güvenli bir çekme deneyimi için bunu ortadan kaldırmak üzere otomatik olarak frenleri uygulayan standart Römork Sway Control’dür.