2021 Model Nissan NV300 Combi – Teknik ve Özellikleri

2021 Nissan NV300 Combi – Mükemmel Aile Orta Boy Van

Performans Bilgileri

Sürücü konforunu artırmak için NV300 kabini tamamen yenilendi. İç koltuklar, optimum çok yönlülük için katlanabilir ve çıkarılabilir bir yolcu koltuğu ve katlanabilir koltuklarla 5, 6, 8 ve 9 koltuk için yapılandırılabilir. Saten krom düğmelere ve koyu karbon renk düzenine sahip yepyeni bir gösterge paneli, birinci sınıf bir görünüme sahip bir binek otomobilin iç stilini yansıtırken, 88 litreden fazla geliştirilmiş saklama hacmi (54 litrelik yolcu altı koltuk saklama bölmesi dahil) ), yeni NV300’e piyasadaki en iyi depolama kapasitelerinden birini verir.

Dış cephede, yeni NV300, geçen yıl NV400’de tanıtılan Nissan’ın Hafif Ticari Araç serisine özgü bir tasarım öğesi olan yeni ara kilit ızgarası sayesinde sağlam ve dinamik bir görünümle öne çıkıyor. Diğer dış iyileştirmeler arasında yeni LED farlar ve Nissan’a özgü gündüz yanan lamba imzası ile geliştirilmiş yeni bir dış ön yüz yer alıyor. NV300’ün yükseltilmiş görünümüne katkıda bulunan bir başka yükseltme, isteğe bağlı 17 inç alaşım jantlardır.

Genel olarak, yeni NV300 güç, kararlılık ve sağlamlık dengesi sayesinde Nissan’ın çeviklik ve güvenilirlik imajını yansıtıyor.

NV300, daha keskin ve güçlü görünümüne ek olarak, gelişmiş güvenlik ve konfor için yeni gelişmiş sürüş destek sistemlerinden (ADAS) yararlanarak ailelerin ve işletme sahiplerinin gönül rahatlığıyla araç kullanmalarına yardımcı olur. Yeni NV300, kademelere bağlı olarak artık Kör Nokta Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Trafik İşareti Tanıma, Uyarlanabilir Hız Kontrolü ve Mesafe Uyarısı gibi güvenlik özellikleri içeriyor. Araç ayrıca iki yeni geliştirilmiş yolcu ön hava yastığına sahiptir.

Ayrıca belirli sınıflarda, yeni NV300, uzun yolculukları daha kolay ve daha keyifli hale getirmek için ek işlevsellik ve konfor seviyeleri getiren yerleşik bağlantı sunar.

Yüksek performanslı multimedya çözümleri, çoklu dokunmatik 8 inç NissanConnect ekran tarafından desteklenmektedir. NissanConnect, akıllı telefon (Android Auto ve Apple CarPlay) aracılığıyla kesintisiz bağlantıyla sürücülere ve yolculara parmaklarının ucunda bilgi-eğlence ve navigasyon sağlıyor.

Yeni NV300, 2.0L dCi 110hp (MT), 150hp (MT & AT) ve 170hp (AT) ile üç motor çıkışının sunulması sayesinde daha da fazla güç ekler. Tüm konfigürasyonlar Avrupa’nın en son Euro 6D Full emisyon standartlarını karşılar. Yeni model ayrıca 110’dan 170hp’ye kadar daha fazla güç ve 380 Nm’ye kadar artırılmış tork sağlayan değişken geometrili bir turboşarj özelliğine sahip.

 

2022 Model Nissan Pathfinder – Teknik ve Özellikleri

2022 Nissan Pathfinder – Yetenekli 8 yolcu Ailesi SUV

Performans Bilgileri

2022 Pathfinder, sıfırdan tamamen yeni. Aracın her santimi, güçlü bir ön yüz, geniş duruş, kabarcıklı çamurluklar ve daha kısa ön çıkıntı (önceki tasarıma kıyasla) ile bir güç ve yetenek duygusu iletmek için dikkatlice tasarlandı.

Pathfinder’ın yeni yüzünün daha büyük tasarımı, daha büyük lastiklerle birlikte ona otantik, sağlam bir SUV görünümü veren boyut ve güç aktarıyor. Özgün Nissan imzası özellikleri, orijinal Pathfinder, C şeklindeki farlar ve yüzer tavan çizgisine saygı niteliğindeki üç yuvalı ön panjurlu V-hareketli ızgara gibi yeni Pathfinder tasarımına entegre edildi. Standart LED farlar, ince üst Gündüz Farlarını içerir ve C sütunu, Pathfinder için bir ilk olan iki tonlu boyanın kullanımına izin veren yapısal bir SUV görünümüne sahiptir.

Yanda, güçlü “U-şekilli” vurgular, güçlü çamurluk kabarcıklarını bir araya getirerek sert, kaslı bir görünüm sağlar. Arkada, geniş açılı LED arka lambalar önceki tasarıma göre daha ince. “Kutulu” arka kapak, büyük boy, saten krom PATHFINDER adı da dahil olmak üzere ilk Pathfinder’ın kalınlığına geri döner. Yeni alüminyum alaşımlı jant tasarımlarının bile işlenmiş, alet benzeri bir ciddiyeti var.

Genel tasarıma entegre olmak için özenle tasarlanmış beş yeni iki tonlu işlem dahil olmak üzere toplam 14 renk / renk kombinasyonu sunulmaktadır. Super Black Metallic ile yeni iki tonlu Scarlet Ember, yüksek enerji hissi verir ve orijinal Pathfinder’ın ikonik parlak kırmızı rengine benzer; yeni Obsidian Green Pearl, sağlam bir açık hava macerası ise bir miktar inci içeren koyu yeşildir. bir renkti, bu o olurdu.

Tamamen yeni Pathfinder, sadece görünüşte değil, aynı zamanda modern yeteneklerde de ideal bir aile macera aracıdır.

Her 2022 Pathfinder, 284 beygir gücünde 3,5 litrelik Doğrudan Enjeksiyonlu V6’ya ve 259 lb-ft torka sahiptir. Motor, yumuşak, güçlü, doğrudan araç tepkisi sağlayan yepyeni 9 ileri otomatik şanzımanla eşleştirildi.

Kanıtlanmış V6 ve tamamen yeni 9 vitesin kombinasyonu, bir dönüşte birleşirken veya bir dönüşten çıkarken güçlü hızlanma ve sürücü güveni sağlar ve bir eğimdeki devir değişimini en aza indirir.

Pathfinder 4WD sürüş modelleri, Nissan’ın 7 konumlu Sürüş ve Arazi Modu Seçicili yepyeni Akıllı 4WD’sine sahiptir. 4WD sistemi, yağ basıncını kullanarak doğrudan debriyaj paketi üzerinde tork aktarımına izin veren ve düşük çekişli durumlarda güvenli, anında kalkışa izin veren doğrudan kaplin özelliğine sahiptir. Mod seçimi – Standart, Spor, Eko, Kar, Kum, Çamur / Rut ve Çekme – gösterge panelinde açılır bir bildirim olarak görüntülenir.

255 mm geniş lastiklerle birleştirilmiş yeni bir çift pinyonlu elektrikli hidrolik direksiyon sistemi, sportif bir his ile dengeli bir kullanım sağlar. İstikrar ve güven, Pathfinder’ın ön gergi kolu ve ön ve arka stabilizatör çubukları ve 4 tekerlekli disk fren sistemi ile arkadan bağımsız çok bağlantılı süspansiyon tasarımı ile destekleniyor.

Mevcut 9.0 inç renkli dokunmatik orta ekran, yeni basitleştirilmiş, sezgisel gösterge panelinin üstüne yerleştirilerek sürücü ve ön yolcu için kolay görüş ve erişilebilirlik sağlar. Birbirine kenetlenen yan havalandırmalar ve kapı kaplamaları sağlam bir yapısal görünüm sağlar ve yeni bir elektronik vites değiştiricinin kullanımıyla, yeni “köprü” ön orta konsol, altında ekstra saklama alanı sağlar.

Dokuma kumaş, deri veya birinci sınıf kapitone yarı anilin deri koltuklar, çeşitli yeni renk ve malzemelerle sunuluyor. Fırçalanmış bronz metalik vurgular, mevcut yedi iç “ortam” arasında yer alırken, yeni iç ortam aydınlatması daha da yüksek bir ortam seviyesi ekler.

Büyük SUV alıcıları için kritik bir faktör olan koltuk esnekliği, standart 8 yolcu kapasitesi ile geliştirildi veya Pathfinder’da ilk kez alet gerektirmeyen çıkarılabilir bir orta konsola sahip 2. sıra kaptan koltukları mevcut. 2. sıra sıra koltuk, artık hem sürücü hem de yolcu tarafından basma düğmesiyle etkinleştirilen EZ FLEX® tek dokunuşla açılan kat / yan özelliği sunarak hem ebeveynler hem de arka koltuktaki yolcular için hayatı kolaylaştırıyor. 60/40 bölünmüş katlanır 3. sıra koltuk, yolcu ve kargo taşımak için maksimum esneklik sağlar.

Nissan, Pathfinder’ın geniş kargo alanını 120 litrelik bir soğutucuyu veya üç sıra yukarıda olan dört golf çantasını barındıracak şekilde tasarladı ve hatta 4x8 fitlik kontrplak levhalar taşıyarak “kullanışlılığın” Pathfinder’ın SUV kimlik bilgilerinin bir parçası olarak kalmasını sağladı.

Akustik lamine ön cam, daha kalın 2. sıra cam, artırılmış kapı ve zemin yalıtımı ve motor gürültü emiliminde yüzde 60 artış ile iç sessizlik büyük ölçüde iyileştirildi.

Mevcut iç özellikler arasında 10 yönlü elektrikli sürücü koltuğu, iklim kontrollü ön koltuklar, 2. sıra klima kontrollü Üç Bölgeli Otomatik Sıcaklık Kontrolü ve ısıtmalı arka koltuklar bulunur.

 

 

2022 Model Nissan Frontier PRO-4X – Teknik ve Özellikleri

2022 Nissan Frontier PRO-4X – İş ve Eğlence İçin Harika Orta Boy Pikap

Performans Bilgileri

Orta boy kamyon segmentinde birden fazla endüstri kalitesi ve dayanıklılık ödülü ile en dayanıklı olanlardan biri olan kendini kanıtlamış bir şasi ve şasi üzerine inşa edilen mühendislik ekibi, güç aktarma organlarını, direksiyonu ve süspansiyonu ABD kamyon sahiplerinin taleplerine odaklanarak geliştirdi ve ayarladı. .

Yüzde 93 oranında yeni veya yeniden tasarlanmış parçalarla 2020 için tamamen yeni olan standart 310 beygir gücündeki 3.8 litrelik direkt enjeksiyonlu V6 motor, sınıfının en iyisi beygir gücünü sunuyor. Tork, 281 lb-ft olarak derecelendirilmiştir.

Verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve güçlü hızlanma sağlamak için tasarlanmış 9 ileri otomatik şanzıman, motorla uyumludur. Genişletilmiş bir kilit alanı, yeni bir yüksek tepkili elektrohidrolik sistem, uzun giriş mili ve yüzde 99 daha geniş bir vites aralığı (önceki Frontier 5 vitesli tasarıma kıyasla) ile şanzıman, tüm boyunca hızlı, net ve doğrudan vites tepkisi sunar vites aralığı.

Nissan ayrıca, uzun yolculuklarda sürücünün yorgunluğunu azaltarak, merkezde daha iyi bir his sağlamak için 2022 için Frontier’in hidrolik kremayer dişli direksiyon dişlisini yeniden ayarladı. Direksiyon dişli oranı yüzde 16 artırılarak, daha az direksiyon çabasıyla daha hızlı bir tepkiye yol açmıştır.

Frontier’in ön ve arka süspansiyonları, hem yolda hem de arazide en iyi seviyede sürüş ve yol tutuşu sunar. Yeni hidrolik kabin bağlantıları, yol titreşimini yüzde 80 azaltırken, sınıfındaki tek yeni üretan sarsıntı tamponları daha yumuşak bir sürüş için iyileştirilmiş sönümleme sağlar. Daha büyük bir ön dengeleyici çubuğuna ek olarak, bir arka dengeleyici çubuğu gövdenin devrilmesini azaltır ve çekişi artırır. Standart 4 tekerlekli ABS disk frenler, güvenli durdurma gücü sağlar.

Frontier 4WD modelleri, elektronik olarak kontrol edilen yarı zamanlı bir transfer kutusu tarafından çalıştırılan 2WD / 4HI / 4LO modlarına sahip, anında vardiyalı 4 tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. Frontier 4WD modelleri, düşük çekişli yüzeylerde daha fazla kavrama ile gücü tahrik tekerleklerine aktarmaya yardımcı olan 4 tekerlekli bir sınırlı kayma sistemine sahiptir. Yokuş Kalkış Yardımı tüm modellerde standarttır ve Yokuş İniş Kontrolü tüm 4 çeker modellerde standarttır – maceracıların güvenli bir şekilde dik yokuşlara tırmanmasına ve inmesine yardımcı olur.

PRO-4X modeli, en acımasız arazi maceracıları için elektronik bir kilit diferansiyeli, Bilstein off-road amortisörleri ve gövde altı koruma plakaları ekler.

Yatak hizmeti, fabrikada uygulanan püskürtmeli yatak astarı ve Utili-track ™ Kanal Sistemi içeren yüksek kullanım yatağıyla Frontier için bir güç olmaya devam ediyor. Utili-Track ™ sistemi, yatağa monte edilmiş üç özel “C” kesitli rayların kullanımıyla nihai kargo taşıma esnekliği sağlar. Buna ek olarak, dört sabit yatak bağlama kancası, tüm şekil ve boyutlardaki macera ekipmanlarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

2022 için yeni olan sönümlemeli bir bagaj kapağı asistanı tüm modellerde standarttır. Yatağın içinde, kabinin arkasına monte edilmiş iki standart stop lambası ve mevcut iki yeni LED kargo yatağı ışığı, tamamen yeni Frontier’ı gece veya gündüz her türlü maceraya hazır hale getiriyor.

Frontier’in çekme kapasitesi 6,720 pound’a kadar derecelendirilmiştir (uygun şekilde donatıldığında maksimum). 2022 için yeni olan, sallanmayı algılayan ve daha güvenli bir çekme deneyimi için bunu ortadan kaldırmak üzere otomatik olarak frenleri uygulayan standart Römork Sway Control’dür.