2022 Model Nissan Pathfinder – Teknik ve Özellikleri

2022 Nissan Pathfinder – Yetenekli 8 yolcu Ailesi SUV

Performans Bilgileri

2022 Pathfinder, sıfırdan tamamen yeni. Aracın her santimi, güçlü bir ön yüz, geniş duruş, kabarcıklı çamurluklar ve daha kısa ön çıkıntı (önceki tasarıma kıyasla) ile bir güç ve yetenek duygusu iletmek için dikkatlice tasarlandı.

Pathfinder’ın yeni yüzünün daha büyük tasarımı, daha büyük lastiklerle birlikte ona otantik, sağlam bir SUV görünümü veren boyut ve güç aktarıyor. Özgün Nissan imzası özellikleri, orijinal Pathfinder, C şeklindeki farlar ve yüzer tavan çizgisine saygı niteliğindeki üç yuvalı ön panjurlu V-hareketli ızgara gibi yeni Pathfinder tasarımına entegre edildi. Standart LED farlar, ince üst Gündüz Farlarını içerir ve C sütunu, Pathfinder için bir ilk olan iki tonlu boyanın kullanımına izin veren yapısal bir SUV görünümüne sahiptir.

Yanda, güçlü “U-şekilli” vurgular, güçlü çamurluk kabarcıklarını bir araya getirerek sert, kaslı bir görünüm sağlar. Arkada, geniş açılı LED arka lambalar önceki tasarıma göre daha ince. “Kutulu” arka kapak, büyük boy, saten krom PATHFINDER adı da dahil olmak üzere ilk Pathfinder’ın kalınlığına geri döner. Yeni alüminyum alaşımlı jant tasarımlarının bile işlenmiş, alet benzeri bir ciddiyeti var.

Genel tasarıma entegre olmak için özenle tasarlanmış beş yeni iki tonlu işlem dahil olmak üzere toplam 14 renk / renk kombinasyonu sunulmaktadır. Super Black Metallic ile yeni iki tonlu Scarlet Ember, yüksek enerji hissi verir ve orijinal Pathfinder’ın ikonik parlak kırmızı rengine benzer; yeni Obsidian Green Pearl, sağlam bir açık hava macerası ise bir miktar inci içeren koyu yeşildir. bir renkti, bu o olurdu.

Tamamen yeni Pathfinder, sadece görünüşte değil, aynı zamanda modern yeteneklerde de ideal bir aile macera aracıdır.

Her 2022 Pathfinder, 284 beygir gücünde 3,5 litrelik Doğrudan Enjeksiyonlu V6’ya ve 259 lb-ft torka sahiptir. Motor, yumuşak, güçlü, doğrudan araç tepkisi sağlayan yepyeni 9 ileri otomatik şanzımanla eşleştirildi.

Kanıtlanmış V6 ve tamamen yeni 9 vitesin kombinasyonu, bir dönüşte birleşirken veya bir dönüşten çıkarken güçlü hızlanma ve sürücü güveni sağlar ve bir eğimdeki devir değişimini en aza indirir.

Pathfinder 4WD sürüş modelleri, Nissan’ın 7 konumlu Sürüş ve Arazi Modu Seçicili yepyeni Akıllı 4WD’sine sahiptir. 4WD sistemi, yağ basıncını kullanarak doğrudan debriyaj paketi üzerinde tork aktarımına izin veren ve düşük çekişli durumlarda güvenli, anında kalkışa izin veren doğrudan kaplin özelliğine sahiptir. Mod seçimi – Standart, Spor, Eko, Kar, Kum, Çamur / Rut ve Çekme – gösterge panelinde açılır bir bildirim olarak görüntülenir.

255 mm geniş lastiklerle birleştirilmiş yeni bir çift pinyonlu elektrikli hidrolik direksiyon sistemi, sportif bir his ile dengeli bir kullanım sağlar. İstikrar ve güven, Pathfinder’ın ön gergi kolu ve ön ve arka stabilizatör çubukları ve 4 tekerlekli disk fren sistemi ile arkadan bağımsız çok bağlantılı süspansiyon tasarımı ile destekleniyor.

Mevcut 9.0 inç renkli dokunmatik orta ekran, yeni basitleştirilmiş, sezgisel gösterge panelinin üstüne yerleştirilerek sürücü ve ön yolcu için kolay görüş ve erişilebilirlik sağlar. Birbirine kenetlenen yan havalandırmalar ve kapı kaplamaları sağlam bir yapısal görünüm sağlar ve yeni bir elektronik vites değiştiricinin kullanımıyla, yeni “köprü” ön orta konsol, altında ekstra saklama alanı sağlar.

Dokuma kumaş, deri veya birinci sınıf kapitone yarı anilin deri koltuklar, çeşitli yeni renk ve malzemelerle sunuluyor. Fırçalanmış bronz metalik vurgular, mevcut yedi iç “ortam” arasında yer alırken, yeni iç ortam aydınlatması daha da yüksek bir ortam seviyesi ekler.

Büyük SUV alıcıları için kritik bir faktör olan koltuk esnekliği, standart 8 yolcu kapasitesi ile geliştirildi veya Pathfinder’da ilk kez alet gerektirmeyen çıkarılabilir bir orta konsola sahip 2. sıra kaptan koltukları mevcut. 2. sıra sıra koltuk, artık hem sürücü hem de yolcu tarafından basma düğmesiyle etkinleştirilen EZ FLEX® tek dokunuşla açılan kat / yan özelliği sunarak hem ebeveynler hem de arka koltuktaki yolcular için hayatı kolaylaştırıyor. 60/40 bölünmüş katlanır 3. sıra koltuk, yolcu ve kargo taşımak için maksimum esneklik sağlar.

Nissan, Pathfinder’ın geniş kargo alanını 120 litrelik bir soğutucuyu veya üç sıra yukarıda olan dört golf çantasını barındıracak şekilde tasarladı ve hatta 4x8 fitlik kontrplak levhalar taşıyarak “kullanışlılığın” Pathfinder’ın SUV kimlik bilgilerinin bir parçası olarak kalmasını sağladı.

Akustik lamine ön cam, daha kalın 2. sıra cam, artırılmış kapı ve zemin yalıtımı ve motor gürültü emiliminde yüzde 60 artış ile iç sessizlik büyük ölçüde iyileştirildi.

Mevcut iç özellikler arasında 10 yönlü elektrikli sürücü koltuğu, iklim kontrollü ön koltuklar, 2. sıra klima kontrollü Üç Bölgeli Otomatik Sıcaklık Kontrolü ve ısıtmalı arka koltuklar bulunur.