2021 Model Jaguar XF Sportbrake D200 SE – Güzel Lüks Vagon Teknik ve Özellikleri

2021 Jaguar XF Sportbrake D200 SE –

Performans Bilgileri

Yeni 204 PS dizel MHEV, XF Saloon RWD varyantına 7,1 saniyede 0-60 mil / sa (7,6 saniyede 0-100 km / sa) arasında güç sağlar ve 130 g / km’den 57,2 MPG’ye (4,9 l / 100 km) kadar CO2 emisyonları üretir.

XF Sportbrake AWD versiyonu 7,5 saniyede 0-60 mil / saat (8.0 saniyede 0-100 km / saat) kapasitesine sahiptir ve 137 g / km * ‘den CO2 emisyonu ve 54,2 mpg’ye (5,2 l / 100 km) * kadar yakıt ekonomisi üretir. Bu, düşük çalıştırma maliyetleri sağlar ve 24PS’lik bir güç artışına ek olarak, mevcut 180PS dizel motorlu dizel motora kıyasla XF Sedan RWD için emisyonlarda yüzde 13 ve verimlilikte yüzde 14 artış anlamına gelir.

“Double J” Gündüz Çalışan Işığı (DRL) imzalı yeni süper ince tamamen LED dörtlü farlar, isteğe bağlı Pixel LED teknolojisiyle mevcuttur. Öndeki yolu değerlendiren ve yaklaşan trafik veya trafik işaretlerini maskelemek için uzun huzmeli farları otomatik olarak uyarlayan Uyarlanabilir Sürüş Huzmesi özelliği ile sistem, diğer sürücülerin dikkatini dağıtmadan görüşü optimize etmek için farklı LED segmentleri seçerek değişken ışık huzmesi modelleri oluşturabilir.

Premium LED teknolojisi, seri boyunca standart olarak takılır ve SE ve HSE modellerinde Otomatik Uzun Far Yardımı ile sunulur. Teknoloji, uzun ve kısa huzme arasında otomatik olarak geçiş yapmak için öne bakan kamerayı kullanır ve karşıdan gelen sürücülerin gözlerinin kamaşmamasını sağlar. Animasyonlu Yön Göstergeleri ayrıca bir seçenek yükseltmesi olarak da mevcuttur.

Yeni iç mekanın kalbinde, yeni Pivi Pro bilgi-eğlence sistemini kontrol eden zarif bir magnezyum alaşımlı kasa içinde sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş merkezi olarak monte edilmiş 11,4 inç kavisli cam HD dokunmatik ekran bulunuyor. Açık gözenekli ahşap kaplamalar ve alüminyum dahil olmak üzere otantik yüzeyler, üst kapı eki ve ön panelin genişliği boyunca oluşturulmuş tam genişlikte “Piyano kapağı” gibi güzel biçimlendirilmiş şekillere sahiptir. Lazerle oyulmuş orta hat hoparlör perdeleri ve JaguarDrive Control’ün metalik döner kadranı, ayrıntılara gösterilen dikkati somutlaştırır.

Yeni koltuklar daha geniş yastıklama, yeni masaj işlevleri ve ısıtmalı ve soğutma alanlarını daha iyi kapsama özelliğine sahiptir. Kabartmalı bir Jaguar Leaper, tüm standart koltuk başlıklarında bulunurken, bir dizi “Est.1935 Jaguar Coventry” döşeme etiketi markanın mirasını vurgular.

Sürücülerin önemli bilgilere hızlı bir şekilde erişmesine yardımcı olmak için, yeni XF, adım adım talimatlar, dijital aramalar, medya, kişi listesi veya tam ekran navigasyon eşlemesini gösterebilen, gelişmiş grafiklere ve yapılandırılabilir bir düzene sahip yeni bir 12,3 inç HD Etkileşimli Sürücü Ekranına sahiptir. bilgi-eğlence detayları. En yeni Head-up Display teknolojisi ile birlikte çalışan yeni XF, sürücülere ihtiyaç duydukları tüm bilgileri en az dikkat dağıtıcı şekilde veriyor.

Segment-ilk Aktif Yol Gürültü Engelleme teknolojisi, sürekli olarak yol yüzeyinden gelen titreşimleri izler ve yolcular tarafından duyulan gürültüyü ortadan kaldırmak için gereken zıt fazdaki ses dalgasını hesaplar. Bu, genellikle düşük frekanslı gürültüye uzun süre maruz kalmayla ilişkilendirilen üstün iyileştirme ve daha az yorgunluk için kabin içinde daha sessiz gürültü seviyeleri anlamına gelir. Herkes için mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için performansı sürekli olarak optimize eden sistemle kabin doluluğu izlenir. Hafif teknoloji, araç ağırlığının ve kullanım özelliklerinin etkilenmeden kalmasını sağlar.