2021 Model Volvo XC40 Recharge P8 AWD – Teknik ve Özellikleri

2021 Volvo XC40 Recharge P8 AWD – Tamamen Elektrikli Lüks Crossover

Performans Bilgileri

 

XC40 Recharge P8, WLTP sürüş döngüsü altında tek bir şarjla 400 km’nin üzerinde menzil ve 408hp çıkış sunan son teknoloji ürünü, tamamen elektrikli dört tekerlekten çekişli bir güç aktarım sistemi ile birlikte gelir. Pil, hızlı şarj sistemiyle 40 dakikada kapasitesinin% 80’ine şarj olur.

XC40 gibi, XC40 Recharge P8 de Geely Group bünyesinde birlikte geliştirilen gelişmiş bir araç platformu olan Kompakt Modüler Mimariye (CMA) dayanmaktadır. CMA, Volvo’ya bu segment için gerekli ölçek ekonomilerini sağlıyor.

XC40 Recharge P8, Android işletim sistemi tarafından desteklenen yepyeni bir bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış ilk Volvo modelidir. Yeni bilgi-eğlence sistemi, müşterilere benzersiz kişiselleştirme, gelişmiş sezgisellik seviyeleri ve Google Asistan, Google Haritalar ve Google Play Store gibi yeni yerleşik Google teknolojisi ve hizmetleri sunuyor.

Aynı zamanda, daha büyük yazılım ve işletim sistemi güncellemelerini kablosuz olarak alan ve Volvo Cars’ı otomotiv bağlantılı hizmetlerin ön saflarına yerleştiren ilk Volvo’dur. XC40 Recharge P8, fabrikadan çıktığında zirvede olmak yerine zaman içinde gelişmeye ve gelişmeye devam edecek.

Akü, otomobilin gövde yapısının ortasına yerleştirilmiş bir güvenlik kafesi ile korunmaktadır. Otomobilin zeminine yerleştirilmesi, devrilmelere karşı daha iyi koruma için otomobilin ağırlık merkezini de alçaltır.

İçeride, çok yönlü işlevselliğe yönelik yenilikçi bir yaklaşım, sürücülere örneğin kapılarda, koltukların altında ve bagajda bol miktarda saklama alanı sağlıyor. İçten yanmalı bir motora sahip olmamak, otomobilin sürücülere ön kaputun altındaki sözde “frunk” aracılığıyla normal XC40’tan daha fazla depolama alanı sağladığı anlamına gelir.