Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster – Sınırlı Üretim Süper Spor Araba Teknik ve Özellikleri

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster – Sınırlı Üretim Süper Spor Araba Teknik ve Özellikleri

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster

Performans Bilgileri

 

Aventador SVJ 63 Roadster için, Centro Stile Lamborghini tasarım ekibi ve Ad Personam, Lamborghini’nin kişiselleştirme programı aracılığıyla sunulan neredeyse sınırsız renk ve kaplama olanaklarından yararlandı ve işbirliği, sekiz özel yeni tasarım ifadesi yarattı. Dünya çapında sadece 63 sahibine sunulan sekiz benzersiz kombinasyonun her biri, SVJ 63 Roadster’a özgü egzotik bir dış ve iç mekan içerir.

Dış kısım, tavan, motor örtüsü, motor havalandırmaları, ön cam jantı ve yan aynaları içeren mat veya parlak karbon fiber üst kısım ile Roadster modeli için özel olarak tasarlanmıştır. Leirion dövme jantlar yeni bir mat titanyum kaplamaya sahiptir ve araba SVJ 63 renginde boyanmıştır ve ayrıca “1/63” plaka ile numaralandırılmıştır.

İçeride, kabin boyunca karbon fiber unsurlarla birlikte üç Alcantara kaplamalı renk grubu, Lamborghini’nin patentli hafif CarbonSkin derisiyle tamamlanıyor. Direksiyon simidindeki bir rozet, Alcantara ve karbon arka duvardaki ’63’ logosu gibi otomobilin sınırlı sayıda olduğunu gösterir.

Araba, görünür karbon fiber dış elemanların baskınlığı ile vurgulanan Grigio Acheso mat gri renkte Pebble Beach konsept çiminde gösterilmektedir. Turuncu Arancio Dac ayrıntıları arasında SVJ ve 63 logo yer alırken, mat titanyum jantlarda Arancio merkezi kilitleme plakası bulunur.

İçeride, üç renkli Alcantara döşeme Grigio Octans (gri), Grigio Cronus (gri) ve Arancio Dryope (turuncu), karbon fiber ve CarbonSkin deri ile birleştirilmiştir. Karbon fiber spor koltuklar beyaz Q-Citura çapraz dikişlerle süslenmiştir ve karbon fiber ve lazer kaplamalı Alcantara koltukların arkasındaki ’63’ logosu yolculara bu SVJ Roadster’ın ayrıcalığını hatırlatır.

Aventador SVJ Roadster, SVJ Coupé’nin olağanüstü performansını, yol tutuşunu ve aerodinamik üstünlüğünü koruyor. “Süper hızlı” kelimesinden gelen “Süper Veloce” ve sürüş performansı ve yarış performansı için “Jota” son ekiyle, coupe ahır arkadaşı Nürburgring-Nordschleife için bir üretim otomobil rekoru kırdı. 770 beygir geliştirmek (566 kW) maksimum 8.500 dev/dak’da SVJ, 6750 dev/dak’da 720 Nm tork ve 2,05 kg/hp özgül ağırlık geliştirir. SVJ Roadster sıfırdan 100 km/s hıza 2,9 saniyede, 0’dan 200 km/s hıza ise 8,8 saniyede çıkıyor. 350 km / s’nin üzerindeki azami hız, 31 metre sonra 100 km / s’den 0’a fren mesafesi ile tamamlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir